Hliníkové pergoly

Kľúč k vášmu pohodliu na terase. Rýchlo realizované pergoly na mieru. Ochrana pred dažďom, snehom aj krupobitím.

Hliníkové pergoly

Hliníkové pergoly sú ľahké konštrukcie so zastrešením, ktoré môžete využiť na prekrytie terasy, balkóna, vstupu do domu, verandy, bazéna, ako prístrešok na auto či samostatne stojaci altánok alebo záhradný domček. Takéto drobné stavby sú ľahké, elegantné, pevné, vysoko odolné voči poveternostným vplyvom. Navyše vám ich dodáme rýchlo a s kvalitnou montážou.

hliníkový rám

z TOP - ECO profilov

Tento profil umožňuje jednoduché uchytenie polykarbonátu (resp. lexanu) alebo sklených výplní pomocou upínacích a prítlačných líšt. Na ich upevnenie sa používa kompatibilné čierne zasklievacie tesnenie EPDM. Pomocou TOP ECO profilu možno vytvoriť strešné krokvy rôznych tvarov a veľkostí, ktoré sa v prípade potreby (napr. pri použití výplní s hrúbkou väčšou ako 16 mm) dajú rozdeliť a doplniť hliníkovou alebo oceľovou výstužou. Vďaka špeciálnemu montážnemu profilu sa systém ľahko montuje na fasádu.

LED osvetlenie grátis

Súčasťou každej pergoly je automaticky aj LED osvetlenie. Statické LED žiarivky sa vo forme minimalistických bodoviek umiestňujú priamo do strešných profilov, prakticky sú teda nenápadné a nijakým spôsobom nenarúšajú dizajn konštrukcie.

Pôsobivý moderný vzhľad

Hliníkové pergoly a zastrešenia terás pôsobia elegantne a nadčasovo, architektonicky tak dokážu zapadnúť do akékoľvek prostredia. Plusom sú aj nespočetné možnosti dizajnových vyhotovení, od všetkých farieb spektra RAL, cez rôzne tvary a povrchové štruktúry.

Zabudovaný okapový systém

Okapový systém nie je priznaný, ale elegantne zabudovaný do samotných profilov, čo znamená, že vzhľad pergoly nenarúšajú rôzne žľaby a rúry. Okap vedie nohou konštrukcie a je vyvedený tam, kde si zákazník želá, resp. kde je to vhodné.

Bezúdržbový systém

Vďaka povrchovej úprave profilov nevyžadujú naše prístrešky na rozdiel od drevených pergol žiadnu starostlivosť, ako napríklad natieranie a čistenie. Komaxitové povrchy sú odolnejšie, lebo sú chránené práškovou farbou, ktorá sa vypaľuje pri vysokých teplotách.

Top ECO systém

Tento profilový systém je možné realizovať s prerušeným tepelným mostom. Možno ho teda bez obáv použiť pri realizácii terasových prístreškov, prekrytia balkónov, vstupov do domu či prístreškov pre autá.

Dva typy konštrukcie

Ako jedna z mála firiem používame dva typy konštrukcií. Jeden je tenší (štandardný) a druhý hrubší. Masívnejší nám umožňuje vytvoriť stabilnejšie a bezpečnejšie prestrešenia s väčšou hĺbkou, a to až do 5,5 metra, bez nutnosti doplnkových oporných prvkov.

Pevný ľahký materiál

Hliník je pevný a zároveň má nízku hmotnosť, takáto pergola si teda zachová svoju stabilitu a zároveň príliš nezaťaží základy. Vďaka tomu možno hliníkovú pergolu umiestniť aj na strešné terasy a balkóny, ktoré neunesú ťažké drevené alebo oceľové konštrukcie.

Ochrana pred koróziou

Komaxitové hliníkové profily majú jednu z najkvalitnejších a najodolnejších povrchových úprav, aké sa v súčasnosti využívajú na stavbách v exteriéri. Doplnené sú antikorovým spojovacím materiálom, ktorý je odolný voči hrdzaveniu.

alumontgarden

Povrchová úprava

Farby škála RAL

FARBA povrchu

Všetky odtiene škály RAL*

eloxovaný hlinik

Eloxovaný hliník

Odolnosť voči korózii, ale aj oderu a škrabancom.

textúra povrchu

Textúra povrchu

Imitácia dreva, betónu a pod.

matna_leskla

Matná / lesklá

Povrchová úprava. 

hladka_drsna

Hladká / drsná

Povrchová úprava. 

*Úpravy Anatracit RAL 7016 a Hnedá 8017 sú súčasťou základnej ceny, za ostatné úpravy sa pripláca – cena je na vyžiadanie.

hliníkové pergoly

Výplň zastrešenia

Krytina pergoly môže byť podľa vášho želania vyplnená ľahkým polykarbonátom (známym aj ako lexan) alebo odolným bezpečnostným sklom, ktoré vieme do strešných krokiev dodať vcelku v maximálnej dĺžke 4,5 m – v prípade väčších zastrešení je potrebné sklené výplne deliť a nadpájať, s čím si takisto bez problémov poradíme.

Polykarbonát / lexan

Odtiene polykarbonátu

Číry

Mliečny

Bronzový

Bezpečnostné sklo

odtiene skla

Číry

Mliečny

Bronzový

01

Lokalita

Vaša adresa rozhoduje o tom, nakoľko pevná musí byť samotná konštrukcia hliníkovej pergoly. Vo vysokohorských regiónoch zvyčajne volíme masívnejší profil v kombinácii s bezpečnostným sklom, ktoré je pevnejšie a znesie aj väčší nápor snehu.

02

Svetová strana

Nachádza sa vaša terasa na východnej strane domu, alebo bude celý deň vystavená slnečným lúčom, pretože je orientovaná na juh? Radi vám odporučíme vhodný odtieň zasklenia a vybavíme vašu pergolu aj tieniacimi doplnkami.

03

Sklon strechy

Za bežných okolností je TOP ECO hliníkový profil optimalizovaný pre sklon strechy 8°. Dokážeme ho však upraviť v závislosti od konkrétnej situácie, v prípade, že bežný sklon neumožňuje zachovať strecha domu alebo v prípade nevyhovujúcej svetlej výšky, ktorá by mohla vzniknúť pod samotnou pergolou.

04

Oplechovanie hrán

Ak sa pergola montuje na fasádu v tvare písmena L, odporúčame zhotoviť oplechovanie bočnej hrany (krokvy), ktorá prilieha k stene. Takto vieme účinne zabrániť riziku zatekania.

05

Prívod elektriny

Každú našu pergolu automaticky dodávame so zabudovaným LED osvetlením. Aby ste ho mohli naplno využívať, prípadne inštalovať aj ďalšiu techniku vyžadujúcu elektrické napojenie, ako napríklad motorické žalúzie, odporúčame zabezpečiť ešte pred jej montážou potrebnú kabeláž.