referencie

Naše realizované projekty vás presvedčia, že hliníkové pergoly a prístrešky sa dajú zhotoviť na mieru pre každý projekt.

Pri návrhu, umiestnení aj montáži hliníkovej konštrukcie myslíme naozaj na všetko, vrátane tieniaceho systému  – naše realizácie riešime do posledného detailu.

- Martin Monček

alumontgarden

realizované projekty

SEZÓNNA ZIMNÁ ZÁHRADA

MALINOVO

V malebnej obci Malinovo, v okrese Senec, sme mali možnosť ukázať našu šikovnosť a vytvoriť na mieru krásnu a priestrannú sezónnu zimnú záhradu. Priestor, ktorý nemá byť len praktický, ale robiť aj radosť. Sezónna zimná záhrada s rozmermi 7,8 x 3,3 metra má hliníkovú konštrukciu a vizuálne krásne ladí s moderným rodinným domom a prakticky udržiavaným dvorom s veľkým trávnikom.  

Máte záujem?

Hliníková pergola

Nimnica

Majitelia jednopodlažného rodinného domu v Nimnici nás oslovili, pretože potrebovali vytvoriť zastrešenie terasy, ktoré by bolo funkčné a ladilo by s architektúrou stavby. Naša hliníková pergola s rozmermi 6,5 × 4,4 metra mala zastrešovať átrium, ktoré vzniklo uprostred dispozície v tvare písmena U. Vďaka tomuto riešeniu môžu členovia rodiny vyjsť na terasu z rôznych častí domu a užívať si čerstvý vzduch. S pergolou si môžu pobyt na terase dopriať v akomkoľvek počasí, pretože moderný prístrešok ich chráni pred dažďom, snehom aj vetrom.

Máte záujem?

Veľká hliníková pergola

Bystričany

V obci Bystričany pri Trenčíne sme realizovali doposiaľ jednu z najväčších hliníkových pergol. Tento prístrešok s rozmermi 12 × 4 m sme navrhli v klasickom antracitovom vyhotovení RAL 7016, ktorý ponúkame v cene pergoly (bez príplatku). Strešná časť je vyplnená praktickým a ľahkým mliečnym polykarbonátom a v pergole je tiež zabudované LED osvetlenie, ktoré je automatickou súčasťou každej konštrukcie.

Máte záujem?

Pergola s hliníkovými roletami

Turčianske Teplice

Terasa rodinného domu v Turčianskych Tepliciach si kvôli južnej orientácii pýtala spoľahlivé zastrešenie, ktoré by domácich ochránilo pred páľavou aj prípadným dažďom. Hliníková pergola s rozmermi 6,8 × 2,9 metra je zastrešená ľahkým mliečnym polykarbonátom.

Máte záujem?

Hliníkový prístrešok nad balkónom

Bratislava

Veľkou výhodou hliníkových profilov (na rozdiel od drevených pergol alebo oceľových konštrukcií) je ich nízka hmotnosť. Vďaka tomu ich možno bez obáv namontovať aj na plochy, ako sú balkóny či strešné terasy, ktoré kvôli obmedzenej nosnosti nedokážu ustáť ťažké konštrukcie. Jednu takúto hliníkovú pergolu aj s čírym bezpečnostným sklom sme namontovali na jednom z najvyšších podlaží bytového domu v Bratislave.

Máte záujem?

Hliníková pergola

Dubnica nad Váhom

V meste Dubnica nad Váhom sme sa stretli s veľmi ústretovým klientom, ktorého oslovila naša práca aj najvýhodnejšia cenová ponuka. Jeho voľbou bola antracitová hliníková pergola s mliečným bezpečnostným sklom, ktorá príjemne doplnila rodinný dom s dvoma nadzemnými podlažiami a sedlovou strechou. Terasa s pergolou v rozmeroch 5 × 3 metre je umiestnená rovnobežne s hrebeňom strechy, v zadnej časti dvora.

Máte záujem?

Moderná hliníková pergola

Trenčín

Majitelia moderného dvojpodlažného domu v Trenčíne si dopriali priestrannú terasu s luxusnou hliníkovou pergolou v antracitovom odtieni. Ak máte veľkú záhradu, nemusíte sa báť aj väčšej konštrukcie. Hliníkový profil je napriek svojej pevnosti a stabilite pomerne štíhly, takže pergola nebude pôsobiť rušivo. Zastrešenie s rozmermi takmer 8,5 × 3,5 metra v tejto veľkej záhrade skutočne vyniklo. 

Máte záujem?

Hliníková pergola

Bolešov

Majitelia bungalovu v Bolešove pri Trenčíne sa rozhodli prekryť svoju priestrannú terasu hliníkovou pergolou s rozmermi 9,3 × 2,5 metra. Rozhodli sa pre konštrukciu v základnom antracitovom odtieni, ktorú sme doplnili strešnou výplňou z mliečného polykarbonátu –  tento materiál je ľahším a lacnejším variantom bezpečnostného skla, hoci na prvý pohľad sa vôbec nelíšia.

Máte záujem?

Hliníková pergola

púchov-streženice

Dom v tvare písmena L sú na osadenie pergoly úplne ideálne, pretože pravouhlé fasády prispievajú k vytvoreniu príjemného závetria. Vďaka hliníkovému zastrešeniu máte navyše ochranu pred dažďom aj snehom. V prízemnom rodinnom dome v Púchove – Streženiciach sa o pohodu stará hliníková pergola s rozmermi 4,3 × 4,7 metra.

Máte záujem?

dve Hliníkové pergoly

Košeca

Takto to vyzerá, keď sa susedia dohodnú a nechajú si zhotoviť navlas rovnaké pergoly. Pre dva domy v radovej zástavbe sme realizovali hliníkové prístrešky na záhradu, a to už 18 dní po vystavení objednávky. Pergoly s veľkosťou 4 × 4 metra sme obidvom susedom rýchlo a v priaznivej cene.

Máte záujem?

Hliníková pergola

trenčín

Majitelia dvojpodlažného rodinného domu v Trenčíne si pre svoju terasu zvolili bezúdržbovú hliníkovú pergolu s mliečnym bezpečnostným sklom, ktoré dokáže tlmiť prestup slnečných lúčov a tým zabráni prehrievaniu vzduchu v priestore terasy. Pergola v rozmeroch 5,7 × 1,9 metra je na fasádu domu namontovaná priamo pod balkónom, pričom domáci si zvolili obľúbený antracitový odtieň.

Máte záujem?

Hliníková pergola

lazany

V Lazanoch sme klientovi navrhli a kompletne zmontovali konštrukčne vcelku nenáročnú pergolu s rozmermi 7 × 3 metra, bolo však potrebné vyriešiť jeden špecifický detail. Keďže terasa sa nachádza v priamom kontakte so susedovým pozemkom, majiteľ hľadal riešenie, ako predísť prepadaniu snehu zo strechy pergoly priamo do susedovej záhrady.

Máte záujem?

hnedá Hliníková pergola

košice

Majitelia rodinného domu v Košiciach sa rozhodli prekryť zadný vstup do domu hliníkovou pergolou s rozmermi 5,5 × 2,5 metra. Nová terasa so zastrešením poskytne členom rodiny ochranu pred dažďom, vetrom aj snehom a bude slúžiť najmä na oddych. Klienti však plánujú umiestniť v priestore aj rastliny. Aj z toho dôvodu zvolili priehľadné číre sklo, cez ktoré lepšie prestupujú slnečné lúče. Klient má do budúcnosti vyhliadku kompletne terasu zaskliť a vytvoriť si tak pri dome zimnú záhradu.

Máte záujem?

Hliníková pergola

Žipov

Pre rodinu s deťmi je vlastný dom vysnívaným miestom, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je aj priestranná terasa s prístreškom. Vďaka nemu môžu v exteriéri tráviť veľkú časť roka. Jednoduchý bungalov v Prešovskom kraji má pôdorys v tvare písmena L a doplnila ho naša hliníková pergola v rozmere 6,7 m × 3,2 m. Antracitový odtieň profilu ladí so sivým sfarbením škridly.

Máte záujem?

Hliníková pergola

tRENČIANSKA TURNÁ

Niektoré riešenia môžu fungovať ako efektný doplnok existujúceho zastrešenia. To bol aj prípad rodinného bungalovu v Trenčianskej Turnej, kde si majitelia želali rozšíriť krytý priestor terasy aj o schodisko vedúce k záhradnému bazénu. Domácim to prináša väčšiu pohodu a ochranu aj pred bočnými kvapkami dažďa a zároveň umožňuje bezpečnejší pohyb na schodisku.

Podmienkou však bolo, aby väčším zastrešením neprišli o denné svetlo na terase. Praktický hliníkový prístrešok s rozmerom 4 × 2,6 metra preto obsahuje výplň z bezpečnostného mliečneho skla, cez ktoré zľahka prenikajú slnečné lúče. Majitelia zároveň zvolili elegantnú hnedú úpravu RAL 8017, ktorá ladí s prírodnými odtieňmi strešnej krytiny aj fasády domu. Slová spokojného pána domu hovoria za všetko: „Môžem odporučiť. Kvalitná práca. Ďakujeme!“

Máte záujem?

Hliníková pergola

Dubnica nad Váhom

Pergoly si pokojne môžete nechať zhotoviť aj v atypickom rozmere, keď je hĺbka väčšia ako samotná šírka. Takéto riešenie je ideálne, ak chcete dostatočne veľké zastrešenie, ktoré však nezakryje veľkú časť fasády. Rovnaké zadanie sme riešili aj u klienta v Dubnici nad Váhom, ktorému sme vytvorili pergolu na mieru s rozmerom 3,9 × 4,5 metra.

V tomto prípade sme upravovali aj sklon pergoly kvôli umiestneniu elektrickej kabeláže, keďže klient chcel využívať aj zabudované LED osvetlenie. Nad terasou vo finále vznikla len mierna šikmina na zachovanie spádu pre dažďovú vodu. Hliníkovú konštrukciu sme klientovi dodali vo farebnej úprave hnedého odtieňa RAL 8017 a s mliečnym bezpečnostným sklom.

Máte záujem?

Hliníková pergola

MAKOV

Klasická hliníková pergola s mliečnym bezpečnostným sklom potešila majiteľov jednopodlažného rodinného domu v Makove. Prístrešok s rozmermi 5 × 3 metre prekrýva pomerne veľkorysú plochu terasy. Pergola so zosilnenou konštrukciou je v prednej časti podporená troma stojkami – Makov sa totiž nachádza v oblasti s veľkými snehovými nádielkami, bolo preto potrebné zabezpečiť vysokú nosnosť prístrešku.

Pergolu sme klientovi dodali v príjemnej hnedej úprave, ktorá ladí s celkovým farebným stvárnením domu, či už so strechou alebo rámami okenných výplní. Zastrešená terasa vytvára priame napojenie interiéru domu na záhradu prostredníctvom veľkým francúzskych okien. Domácich ešte čaká zhotovenie spevnenej plochy na samotnej terase.

Máte záujem?

Hliníková pergola

Nitra

Hliníkové pergoly dokážeme bez problémov namontovať aj k drevodomu. V Nitre si takéto riešenie pre svoju terasu zvolili majitelia prízemnej drevostavby v tvare písmena L. Prístrešok s rozmermi 7 × 3 metre vypĺňa priestor práve v rohu uprostred obidvoch pretínajúcich sa hmôt, takže vytvára útulné rodinné zázemie.

Špecifikom tohto riešenia je zdvihnutá výška konštrukcie pod okapom kvôli bočnému francúzskemu oknu, ktoré vedie na terasu, a to pri zachovaní bežného spádu zastrešenia. Vzhľadom na architektonické riešenie domu zvolili majitelia antracitovú úpravu hliníkového profilu a kvôli zachovaniu svetelnosti na terase mliečne bezpečnostné sklo.

Máte záujem?

Hliníková pergola

Most pri Bratislave

Hliníková pergola s povrchovou úpravou Antracit RAL 7016 skvelo zapasovala na terasu rodinného domu v Moste pri Bratislave. S rozmermi 7 × 4 metre komfortne prekryla oddychovú zónu v rohovej časti stavby, kam sa pohodlne zmestila exteriérová sedacia súprava aj jedálenský stôl – vzniklo tak prostredie ako stvorené na relax či rodinné grilovačky. Domácich pred páľavou ochráni mliečne bezpečnostné sklo.

Majiteľ nás oslovil vďaka reklame na sociálnych sieťach, bol spokojný s cenovou ponukou aj návrhom. Jeho záverečné slová nás veľmi potešili: „Chcem sa poďakovať chlapom z Alumont Garden za profesionálny prístup a rýchlu montáž. Sme maximálne spokojní s finálnym výsledkom. Ešte raz ďakujeme, budeme si to maximálne užívať.“

Máte záujem?

Hliníková pergola

Žilina

Rodina žije v bytovke, kde obýva prízemie s malou záhradkou. Hoci časť terasy je prekrytá susedovým balkónom, bolo potrebné vyriešiť lepšiu ochranu pred slnkom. Klient teda zvolil klasickú hliníkovú pergolu v antracitovej úprave s mliečnym bezpečnostným sklom. Vedľajším efektom je zabezpečenie väčšieho súkromia pre rodinu, ktorá bude pri posedení na terase chránená aj pred zvedavými pohľadmi susedov zhora.

Z hľadiska samotnej montáže išlo o náročnejšiu realizáciu, keďže nám pod konštrukciou balkóna chýbal potrebný manipulačný priestor. S podobnými výzvami sa však vieme popasovať, čoho dôkazom je aj táto krásna pergola s rozmermi 6,6 × 2,4 metra. Spokojná majiteľka nám napísala: „S pergolou a celkovou spoluprácou s firmou Alumont Garden sme veľmi spokojní, odporúčam 😊.“

Máte záujem?

Hliníková pergola

Bernolákovo

V Bernolákove si naši klienti zvolili minimalistické zastrešenie s čírym bezpečnostným sklom. Keďže slnko dopadá na terasu len dopoludnia, nebolo nutné voliť výplň, ktorá tlmí prestup slnečných lúčov. Takto budú po celý rok chránení pred dažďom a snehom a zároveň budú mať na terase dostatok svetla.

Na tejto konštrukcii sme kvôli celkovej estetike navrhli na ľavej strane odskočený stĺp – od okraja je posunutý približne o 90 cm. Pergola sa montovala do čela strechy priamo pod odkvap, čím sme domácim ušetrili niečo z rozpočtu. Slová spokojnej majiteľky hovoria za všetko: „Ďakujeme veľmi pekne za nádhernú a skvelo prepracovanú pergolu. Máme veľkú radosť. Odporúčam!“

Máte záujem?

Hliníková pergola

Nitra

Domáci si pre svoj rodinný dom v tvare písmena L vysnívali veľkú pergolu. Na jej výrobu sme použili náš hrubší masívnejší systém. Dôvodom boli okrem iného veľké rozmery zastrešenia so šírkou 5,1 metra a hĺbkou až 4,9 metra. Z rovnakého dôvodu sme použili delenie výplne z mliečneho bezpečnostného skla, ktoré sa štandardne vyrába v maximálnej dĺžke 4,5 metra. Montáž bola prácnejšia a trvala nám dva pracovné dni. Výsledok však stojí za to.

Pergola pekne ladí s modernou novostavbou aj vďaka svojej antracitovej úprave. Keďže zastrešenie sme umiestňovali nad francúzske okná, osadili sme ho vo väčšej výške než štandardných 2,5 metra. Prispôsobili sme tomu aj sklon zastrešenia. Majitelia majú v pláne terasu kompletne zaskliť a vytvoriť si krytú zimnú záhradu.

Máte záujem?

Hliníková pergola v tvare L

Dolné Lovčice

Majitelia rodinného domu nás oslovili so špecifickou požiadavkou – potrebovali vytvoriť atypický prístrešok nad terasu v tvare písmena L, ktorá sa nachádza vo výške druhého podlažia. Na zhotovenie prístrešku sme museli vyrobiť pomocnú konštrukciu, ktorá uľahčila vzájomné napojenie dvoch pergol.

Realizácia nám trvala celkovo dva dni, pričom prvý deň sme montovali konštrukciu a druhý deň zastrešenie. Netradičná hliníková dvoj-pergola v antracitovej úprave je zastrešená výplňou z mliečneho polykarbonátu. Zatiaľ čo prvá časť pergoly má rozmery 7 × 3 metra, druhá 4,9 × 2,4 metra. Majitelia boli s výsledkom maximálne spokojní.

Máte záujem?

Bioklimatická pergola

Bernolákovo

Ak chcete mať kontrolu nad množstvom slnečného svetla na vašej terase, môžete si zaobstarať bioklimatickú pergolu. Vďaka naklápateľným lamelám dokážete diaľkovo regulovať svetlo a pri úplnom zaklopení budete chránení aj pred dažďom.

V tomto prípade si majiteľ želal zastrešenie nad terasu, kde si vytvoril relaxačný kútik s vírivkou. Nainštalovali sme mu preto bioklimatickú pergolu s rozmermi 9 × 4 metre. Keď túži po tieni na terase, lamely pohodlne zatvorí pomocou ovládača. Ak si chce viac svetla na terase, dopriať si perličkový kúpeľ pod šírym nebom alebo večerný oddych pod hviezdami, lamely jednoducho zasa odklopí. Vpredu aj na bočných stranách je pergola doplnená tieniacou technikou v podobe motorických roliet, pomocou ktorých dokáže klient uzavrieť celú terasu.

Máte záujem?