Terasy

Zastrešením, zasklením a kvalitným tienením posúvate svoju terasu na úroveň záhradnej obývačky.

zastrešenie Terasy

Záhrady dnes už nie sú iba miestom, kde si občas posedíme s návštevou. Ľudia si chcú svoj exteriér naplno vychutnať. Súčasné terasy rozširujú obytný priestor tak, aby ste mohli čo najviac času tráviť v príjemnom prostredí zelene. Zastrešením, zasklením a kvalitným tienením posúvate svoju terasu na úroveň záhradnej obývačky.

01

zASTREŠENIE

Zabezpečuje  ochranu pred dažďom, snehom i krúpami.

02

TIENENIE

Ochraňuje  pred priamymi slnečnými lúčmi aj horúčavou.

03

ZASKLENIE

Bezpečne vás ukryje pred výkyvmi každého počasia.

Zastrešenie terasy

Prístrešok na terasu je prvým krokom k väčšiemu pohodliu v záhrade, či ide o rodinný dom, hotel či reštauráciu. Ak máte záujem o posuvné zastrešenie terasy, pozrite si naše bioklimatické pergoly. Čo je pre návrh klasického zastrešenia terasy rozhodujúce?

01

Situácia

Konštrukčné riešenie sa na prvom mieste odvíja od veľkosti plochy, ktorú budeme zastrešovať. Rozhoduje aj tvar domu, tvar a sklon jeho strechy, ale aj množstvo slnečného svetla, ktoré sem v priebehu celého dňa dopadá.

02

Povrchová úprava a zasklenie

Náš hliníkový systém umožňuje využiť celú škálu povrchových úprav RAL, ale aj náročnejšie textúry. Strešné krokvy takisto dokážeme zhotoviť v rozličných tvaroch a veľkostiach a zároveň si môžete zvoliť z troch typov sklenej alebo polykarbonátovej výplne.

03

Ochrana proti zatekaniu

Do fasády navŕtame diery a konštrukciu upevníme na chemické kotvy a závitové tyče. Profil, ktorý sa montuje priamo k stene, sa ešte predtým zatmelí. Po montáži sa následne pretmelí aj vrchná časť profilu, aby sa zabránilo prípadnému zatekaniu.

Tienenie terasy

Tieniaci systém rieši najmä ochranu pred slnkom a prehrievaním priestoru terasy. Svoj relaxačný kútik môžete doplniť rozličnými tieniacimi prvkami s pohodlným elektrickým ovládaním. Pamätajte však, že sú citlivé na silný vietor, ktorý by ich mohol poškodiť. V takejto situácii ich radšej okamžite vytiahnite nahor. V prípade záujmu vám tieniaci systém dodáme aj so zabudovaným veterným senzorom (čidlom). Ten pri väčšej rýchlosti vetra vyšle signál, vďaka čomu sa tieniace prvky automaticky stiahnu. Súčasťou roliet môže byť aj svetelný senzor, ktorý tienenie automaticky vysunie, keď sa vzduch začne prehrievať.

01

Bočné hliníkové rolety

Umiestňujeme ich na bočnú alebo prednú časť pergoly podľa toho, či potrebujete zastrešenú terasu ochrániť pred vychádzajúcim alebo zapadajúcim slnkom. Skladajú sa z hliníkových lamiel, ktoré pri vysúvaní vytvárajú súvislú plochu a stopercentnú ochranu pred slnečnými lúčmi. Neprepustia žiadne svetlo. Možno ich zastaviť v akejkoľvek polohe pri vysúvaní. Podľa veľkosti pergoly vám ich dodáme vcelku alebo rozdelené na segmenty, ktoré môžete ovládať aj jednotlivo.

02

Bočné screenové rolety

Na rozdiel od hliníkových roliet dokážu určitú časť slnečných lúčov prepustiť, špeciálna textília s UV filtrami však účinne bráni prestupu tepla na terasu. Textília screenových roliet je zároveň perforovaná, vďaka čomu umožňujú výhľad do exteriéru aj pri úplnom zatiahnutí. Zvonku pritom pôsobia ako nepriehľadné, takže spoľahlivo zachovávajú vaše súkromie. Rovnako ich vieme dodať vcelku alebo rozdelené na samostatne ovládateľné segmenty.

Zasklenie terasy

Pergolu na terasu môžete dodatočne vylepšiť aj bočným zasklením. Vytvoríte tak uzavretý spoločenský priestor medzi interiérom a záhradou, kde môžete tráviť čas aj za nepriaznivého počasia. Ak už teraz uvažujete nad kompletným zasklením terasy, objednajte si u nás zhotovenie sezónnej zimnej záhrady.

01

Typ rámu

Aj pri zasklievaní terasy využívame hliníkový rám, ktorý môže byť vyhotovený v ktoromkoľvek odtieni škály RAL. Ten zabezpečuje pevnosť a stabilitu a má vysokú odolnosť voči dažďu, snehu, mrazu či UV žiareniu.

02

Výplň zasklenia

Na zasklievanie terasy využívame kvalitné izolačné dvojsklo s hrúbkou 16 mm. Naši zákazníci majú na výber tri druhy sklenej výplne. Číre sklo ponúka stopercentnú priehľadnosť. Väčšiu ochranu pred slnkom i súkromie zabezpečí naše špeciálne mliečne alebo bronzové sklo.