Hliníkové prístrešky na záhradu

Kľúč k vášmu pohodliu na terase. Rýchlo realizované pergoly na mieru. Ochrana pred dažďom, snehom aj krupobitím.

Hliníkové prístrešky

Hliníkové prístrešky sú moderné verzie drevených pergol, prístreškov a altánkov. Podľa potreby vám zhotovíme prístrešok pre ktorýkoľvek priestor vo vašej záhrade, zastrešíme vchod, balkón, terasu či parkovaciu plochu.

Hliníkové vs. drevené prístrešky

Keď sa naši zákazníci rozhodujú, aký typ prístrešku si nechajú zhotoviť, najčastejšie porovnávajú hliník a drevo. V porovnaní s drevom je hliník rovnaký pevný a stabilný, na rozdiel od dreva je však ľahký a bezúdržbový. Bude vám slúžiť dlhé roky bez toho, aby ste sa o prístrešok, altánok alebo pergolu museli pravidelne starať. Vďaka jednoduchému profilovému systému môžeme navrhnúť, dodať a zmontovať elegantný prístrešok oveľa rýchlejšie než v prípade drevených prístreškov. Plusom sú tiež široké možnosti tvarov a povrchových úprav a elegantný vzhľad – kovový prístrešok nie je masívny, nezaberie toľko miesta a navyše je nadčasový, hodí sa teda k starším domom aj moderným novostavbám.

alumontgarden

Porovnanie vlastností

Vlastnosť

Hliníkové prístrešky

Drevené prístrešky

*Nákup ošetrovacích a impregnačných prostriedkov

01

Prístrešok na terasu

Terasu môžete celoročne využívať ako záhradnú obývačku, dokonca aj v zime. Umožní vám to hliníkový prístrešok, ktorý vás spoľahlivo ochráni pred dažďom, snehom a pri vhodnom výbere sklenej výplne (s mliečnym alebo bronzovým sklom) aj pred slnkom. Vytvoríme vám prístrešok, ktorý bude príjemne ladiť s vaším domom a vytvorí pohodlné zázemie pre oddych, posedenie, letné či zimné grilovačky.

02

Prístrešok na auto

Ak nemáte garáž, ale chcete svoje vozidlo ochrániť pred dažďom, krúpami či snehom, objednajte si ľahký hliníkový prístrešok na auto pri dome. Môže byť riešený ako samostatne stojaci altánok alebo ako hliníková pergola ukotvená na fasádu. Je to rýchle a cenovo dostupné riešenie pre rodinné domy či hotelové parkoviská. Radi vám dodáme aj prístrešok pre dve autá, prípadne viac vozidiel.

03

Prístrešok nad vchod

Máte vstupnú časť do domu, ktorá nie je krytá? Alebo vám nestačí aktuálne zastrešenie vstupných dverí? Ak nechcete pri otváraní dverí zmoknúť, nechajte si zhotoviť jednoduchý hliníkový prístrešok. Môže ísť o jednoduchú strešnú konštrukciu prekrytú sklom alebo polykarbonátom, či väčšie zastrešenie, ktoré môžete využívať aj ako verandu či samostatnú terasu s jednoduchým sedením pre návštevy.

04

Prístrešok nad bazén

Aj bazény môžu mať svoje vlastné zastrešenie. Využijete ho počas horúčav i ľahkých letných prehánok, ktoré vám už nebudú brániť v kúpaní za akéhokoľvek počasia. Prístrešok môže chrániť bazén komplexne alebo čiastočne, prípadne zasahovať aj plochu terasy. Takýto hliníkový prístrešok môžete doplniť aj osvetlením či bočným tienením, napríklad screenovými roletami, ktoré sa postarajú o vaše súkromie.

05

Altánok

Hliníkový prístrešok vám môžeme navrhnúť aj ako samostatne stojacu stavbu, ktorú osadíme kdekoľvek na pozemku vášho pozemku. Zastrešíme spevnenú i trávnatú plochu. Často si ho zákazníci zvolia ako prístrešok na auto, prípadne prístrešok na terase, ktorý nie je kotvený na fasádu domu. Altánok uprostred záhrady alebo pri bazéne vytvorí na vašom dvore oddychovú stredomorskú atmosféru.

06

Iné možnosti

V prípade individuálnych či iných špecifických požiadaviek vám radi navrhneme riešenie na mieru. Zastrešenie zhotovíme nielen na súkromných pozemkoch pri rodinných domoch, ale aj pri reštauráciách, hoteloch, obchodných centrách, mestských promenádach či na letných kúpaliskách. Kontaktujte nás a prekonzultujeme s vami ďalšie detaily.