SEZÓNNE Zimné záhrady

Sme špecialisti na zasklievanie terás a sezónne zimné záhrady.

Sezónne zimné záhrady

Sú cenovo výhodnejšie a zhotovujú sa ľahšie ako zimné záhrady, ktoré sú súčasťou obytného priestoru v rodinnom dome, treba ich zložito projektovať a tepelne izolovať. Vďaka našim sezónnym zimným záhradám môžete na svojej existujúcej terase veľmi jednoducho získať kompletne krytý priestor, kde budete tráviť voľné chvíle celoročne bez ohľadu na počasie. Môžete sem umiestniť rastliny, vírivku alebo letnú kuchyňu s grilom. Takýto priestor sa dá šikovne vykurovať pomocou ohrievačov alebo kozuba. Podmienkou na zhotovenie je vodorovný povrch alebo podložie.

Výhody sezónnej zimnej záhrady

montáž
a cena

Rýchlejšia montáž aj cenovo dostupnejšie riešenie než v prípade klasickej zimnej záhrady.

úspora energie

Ponúkajú pasívne solárne zisky – cez sklené výplne sa priestor terasy prirodzene ohrieva.

Ochrana pred hlukom

Tlmí hluk a iné zvuky zvonka – zabezpečuje väčšie súkromie užívateľov vďaka skleným stenám.

Bezúdržbový systém

Veľkým plusom je bezúdržbovosť – okrem umývania sklených výplní nevyžadujú ďalšiu starostlivosť.

oddychová zóna

Rozšírenie obytného priestoru do exteriéru – kompletné prekrytie oddychovej zóny na terase. Celoročne tu úkryt môžu nájsť vaše rastliny, či už okrasné kvetiny, bylinky alebo zelenina.

Ochrana pred počasím

Ochrana pred nepriaznivým počasím – dažďom, vetrom, krúpami a chladom. Chráni záhradný nábytok či ďalšie doplnky na terase pred výkyvmi počasia a predlžuje im životnosť.

Ochrana súkromia

Zachovanie kontaktu užívateľov s priestorom záhrady –  steny môžu mať posuvné alebo fixné sklené výplne. Môžete ich doplniť o rolety, ktoré slúžia aj ako ochrana súkromia.

Prispôsobí
sa situácii

Vytvoríme vám sezónnu zimnú záhradu, ktorá bude ladiť s vaším domom a vytvorí pohodlné zázemie pre oddych, posedenie či rodinné grilovačky. Môžete ju tiež využiť ako prístrešok bazéna či ako letnú kuchyňu. 

Sezónne Zimné záhrady

Možnosti konštrukcie

Unikátny hliníkový profil nám umožňuje navrhnúť a zmontovať každú sezónnu zimnú záhradu na mieru. Vytvoríme riešenie, ktoré bude dokonale ladiť so stavbou vášho domu a perfektne zapadne do vašej záhrady.

01

Typ rámu

Pre montovaný hliníkový rám si môžete zvoliť akýkoľvek odtieň v škále RAL. Všetky spoje sú napájané tak, aby nedochádzalo k netesnostiam a následnému zatekaniu.

02

Výplň zasklenia

Štandardom našich sezónnych zimných záhrad je izolačné dvojsklo s hrúbkou 16 mm. Môžete si pritom vybrať z troch typov sklenej výplne: číre, mliečne alebo bronzové sklo. Typy výplne môžete aj kombinovať.

03

Zasklenie strechy

Na strešnú časť využívame tepelnoizolačné dvojsklo s hrúbkou 24 mm, polykarbonát 16mm aj bezpečnostné sklo 44mm. Ide o silné bezpečnostné sklo, ktoré odolá silnému dažďu, snehu aj krúpam.